Hiç bilinmeyen bir yere gidebilmek mobil uygulamalar sayesinde artık çok kolay. Günümüzde mobil cihaz kullanımının artmasıyla birlikte sürekli gelişim halinde olan mobil uygulamalardan bir tanesi de Yandex Haritalar’dır. Yandex haritalar; bir lokasyon arama servisidir. Bu servis üzerinden tüm dünyanın uydu görüntülerine ulaşabilir, istediğiniz bir konumu bulabilirsiniz. Gideceğiniz yerin toplu taşıma, otomobil ve yürüme mesafelerini görüntüleyerek rotanızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca Yandex Haritalar’dan trafiğin ne durumda olduğunu da görebilirsiniz.


Son zamanlarda firmalar, işyerlerinin rahatlıkla bulunabilmesi açısından haritaların ne denli önemli olduğunun farkına varmaya ve bu farkındalığı harita kaydı işlemleriyle taçlandırmaya başladılar. Yandex harita kaydı da kurumlar için oldukça önemli bir yerdedir çünkü ayda 46 milyon kişinin Yandex haritalar üzerinden arama yaptığı bilinmektedir. Yandex harita kaydı sayesinde ziyaretçilerin işyerinize ait; adres, telefon numarası ve diğer bilgilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Harita kayıt işlemleri için kullanılmakta olan Yandex Rehber servisi bugün itibariyle yenilendi. Yepyeni bir arayüze sahip olan Yandex Rehber’in URL yapısında dahi değişikliğe gidildi ve birçok yeni özellik eklendi. Tıpkı Google My Business gibi artık Yandex de kendi Rehber’iyle kullanıcılara yardımcı olmayı amaçlıyor.

Yandex Rehber İle Neler Yapabilirsiniz?

Yandex Rehber üzerinde bulunan Kurum Ekle Formu’nu kullanarak kolay bir biçimde firma bilgilerinizi ekleyebilir ve Yandex’in bu bilgileri kullanıcılara ulaştırmasını sağlayabilirsiniz. Bu formda girmeniz gereken bilgiler; kurum adı, adres, telefon ve faaliyet alanıdır. Bilgileri doğru ve eksiksiz girdikten sonra “Kurum Ekle” butonuna tıklayarak işleminize devam edebiliyorsunuz. Telefonunuza gelecek doğrulama kodunu girdikten sonra kendi kurumunuzu Yandex hesabınızdaki yönetici paneli sayesinde yönetebileceksiniz. Burada yapabileceğiniz işlemler şunlardır;

    Kurum hakkındaki bilgilerinizi güncelleyebileceğiniz gibi, bu bilgilerin değişikliğini de kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
    Kurumunuzun görsellerini ekleyebilirsiniz. Unutmayın ki, görsel eklemek kurumun daha çok dikkat çekmesini sağlayacaktır.
    Müşteri yorumlarını tek bir panel üzerinden toplayabilir ve bu yorumları yine aynı panel üzerinden cevaplayabilirsiniz.
    Arama yapan kişilerin kaç tanesinin kurumunuzla ilgilendiğini görebilir, istatistiklerini çıkartabilirsiniz.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara