İnternetin hayatımızda kapladığı yerin her geçen gün artması ve günün dilediğimiz anında dilediğimiz yerden dünyaya bağlanmamızı sağlayan mobil cihazların da internet ve dijital servisler ile tümüyle entegre olması, dijital haritaları özellikle lokasyon odaklı ihtiyaçlar için benzersiz alanlar haline getirmiş, işletmeler açısından ise milyonlarca potansiyel müşterinin yer aldığı bir kanal olmasını sağlamıştır.

Dolayısıyla dijital haritalar, kullanıcı için aradığı hizmet ya da ürüne hızlı erişim imkanı sunarken, işletme sahiplerine ise potansiyel müşterilerine erişerek marka bilinirliğini ve pazar payını artırma fırsatı verir.

Tek bir kanaldan oluşmayan dijital haritalardan işletmelerin tam anlamıyla performans alabilmesi adına çok yönlü bir bakış açısına sahip olması ve Google Maps, Yandex, Apple, Bing ve Foursquare başta olmak üzere tüm navigasyon ve harita cihazlarının önemini kavraması ve işletmesinin dijital kimliğini bu doğrultuda şekillendirmesi gerekir.

Google Maps, Yandex Navigasyon ve Daha Fazlası

Küresel ölçekte en sık kullanılan arama motoru Google’ın kullanıcı verilerin baktığımızda uzun yıllar daha bu liderliğini sürdürebileceğini öngörmekle birlikte Yandex ve Bing gibi arama motorlarının büyüyen kullanıcı havuzunu görmezden gelmemiz mümkündür değildir. Nitekim bu durum Foursquare, Swarm ve Yelp gibi etkileşimli sosyal mecralarda ve navigasyon cihazlarında da geçerlidir.

Mapsgen’de işletmenizin lokasyon kaydını yapabileceğiniz 17 navigasyon cihazı haritası bulunur ve arama motoru haritalarının yanı sıra navigasyon uygulamalarında da yer almanız işletmenizin, potansiyel müşterileriniz tarafından hiç şüphesiz çok daha zahmetsiz bir şekilde bulunmasını sağlar.

Garmin, Next Navigasyon, AselsanNet, GoldMaster ve Piranha başta olmak üzere 17 navigasyon cihazı haritası ve tüm dijital haritalarda hemen görünür olmak için dijital harita uzmanlarımız ile iletişime geçebilir, çok kısa bir süre içerisinde dijital haritalardaki yerinizi alabilirsiniz !

Cep Telefonu Navigasyonlarının Önemi

Mobil cihazların artan kullanımı navigasyon cihazları ve dijital haritaların da cep telefonlarımıza entegre olmasına zemin hazırlamış, bu doğrultuda internet kullanıcıları en ufak ihtiyaçlarında dahi dijital haritaları kullanmaya başlamıştır. Özellikle lokasyon odaklı hizmetlerde kullanıcılara aradığı hizmete en kısa sürede ulaşma imkanı sunan haritalar, işletmelerin potansiyel müşterilerini bir araya getiren alanlar olduğundan dolayı 21. yy’ın dünyasında göz ardı edilmesi mümkün olmayan noktalardır.

Cep telefonlarında sıklıkla kullanılmaya başlayan navigasyon uygulamaları da işletmelerin farklı kanallarda görünerek müşterilerine kolay ulaşım imkanı vermesini sağlaması açısından önemlidir.

Tüm bunlara baktığımızda; 21. yy.’da haritaların artık dijital dünyaya tümüyle entegre olduğu ve bu bağlamda da günün her anında kolaylıkla erişim sağlayabileceğimiz mobil cihazların marka bilinirliği adına göz ardı edilmemesi gereken noktaların başında geldiğini ifade edebiliriz.

Mapsgen ile Dijital Dünyada Görün !

Dijital pazarlamadaki sistematik yaklaşımı ile 17 yıldan bu yana Bambi, E.C.A., Yatsan, Ramada, bP ve daha birçok büyük marka başta olmak üzere 8300 firmanın dijital harita kayıt ve yönetim sürecini başarıyla yürüten Mapsgen’in dijital harita uzmanları ile hemen iletişime geçerek işletmenizin kurumsal kimliğinin, ürün ve hizmet yelpazesinin, çalışma saatlerinin ve kampanyalarının tüm dijital kanallarda eksiksiz bir şekilde görünmesini sağlayabilir; dijital haritalardaki potansiyel müşterilerinize ulaşarak pazar payınızı artırma fırsatını değerlendirebilirsiniz.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara