2009 yılında kullanıcıları ile buluşan ve farklı ve yenilikçi yapısıyla mobil kullanıcıların dikkatini çeken bir uygulama olan Foursquare, kullanıcı beklentilerini karşılamak birçok yenilikle birlikte ismini de Swarm olarak değiştirdi ve konum paylaşımını daha ileri boyuta taşıyıp kullanıcıları için eğlenceli hale getirdi. Milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan ve birçok farklı özelliği bulunan bu uygulamanın ne olduğuna ve nasıl kullanıldığını detaylarıyla birlikte bakalım.

Swarm Nedir ?

Swarm; GPS sisteminden faydalanarak, kullanıcıların bulundukları ortamlarda “check-in” yani yer bildirimi paylaşımına olanak veren bir sosyal medya aracıdır. Uygulama internet erişimine sahip akıllı telefon kullanıcılarının telefonlarına bu uygulamayı indirmeleriyle çalışır. Aynı zamanda ödül kazanma sistemiyle arkadaşlarınızla aranızda tatlı bir rekabet kurmanızı hedefleyen sistem, sosyal hayatınızı şekillendirme etkisine de sahiptir. 

Özellikle kullanıcının beğenisine sunulduğu ilk andan itibaren güncellemeleri ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Swarm, kullanıcılarının arkadaşlarıyla buluşmasını planlayan güncellemesi "Planlar" ile sosyal hayatı doğrudan etkileyen uygulamalardan biri haline geldi. 

Swarm Nasıl Kullanılır ?

Swarm GPS sisteminden edindiği konum bilgilerinizi sizin izniniz doğrultusunda eklemiş olduğunuz arkadaşlarınıza gösteren bir uygulamadır. Kullanım açısından da oldukça kolay olan bu uygulamanın keşfetme özelliği sayesinde aradığınız bölgede bulunan kafeleri, sinemaları hızlı bir şekilde bulabilir ve kullanıcı yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Swarm İşletmeler İçin Neden Önemli ?

Swarm'ın temel amacı; kullanıcılarının gün içerisinde ziyaret ettiği mekanlarda "yer bildirimi" yaparak "mekanla ilgili yorumlarını" uygulamaya bırakmasıdır. Dolayısıyla dijital marka itibar kavramının farkında olan işletmeler için Swarm, potansiyel müşterileriyle buluşabileceği bir kanaldır ve hiç şüphesiz her işletme bu kanalda kusursuz bir profil çizmek ister.

İşletmenin ürün fotoğrafları, verdiği hizmet ya da fiyat standartları gibi detayların tümü bu mekanı deneyimleyen kullanıcı tarafından işlenir ve olumlu müşteri deneyimleri, işletmenin hitap ettiği müşteri kitlesine ulaşırken verdiği imajı güçlendirir. 

Tüm bunlara baktığımızda; işletmelerin Swarm'ın da doğrudan kullanıcı deneyiminden hareket eden bir sosyal ağ olduğunu dikkate alması ve en az Google Haritalar, Yandex Navigasyon ve Yelp kadar önemli bir kanal olduğunun farkında olması gerekir. 

Swarm'da Görünür Ol, Potansiyel Müşterilerini Yakala !

Potansiyel müşterilerini yakalayarak pazar payını genişletmek isteyen işletmeler için dijital haritalar göz ardı edilmemesi gereken kanallardır ve özellikle Swarm gibi doğrudan kullanıcı deneyimine dayanan haritalarda olumlu geri bildirimler almak, potansiyel müşterilerin gerçek birer müşteriye dönüşmesine zemin hazırlar.

Dijital haritaların marka itibarı üzerindeki belirgin etkisini kavrayarak işletmelerde çok yönlü çözümler sunan Mapsgen; yalnızca Google, Yandex ya da Swarm'da değil, IGO, Garmin, Here WeGo başta olmak üzere 16 farklı navigasyon cihazına kayıt işlemi de gerçekleştirecek kapasiteye sahiptir.

Uzun yıllardır dijital harita hizmeti sunmanın getirdiği tecrübeyi süreç yönetimine yansıtarak işletmeler için kusursuz ve zahmetsiz bir harita kayıt süreci sunan Mapsgen ile hemen iletişime geçerek dijital dünyada görünür olmaya başlayabilir, işletme profilinizi potansiyel müşterilerinize eksiksiz yansıtma fırsatını değerlendirebilirsiniz. 

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara