Akıllı telefonlarımız yanımızdan ayırmadığımız en büyük dostumuz haline geldiler. Erişim kolaylıkları gibi birçok farklı özellik sunmaları elimizden düşürmememizi sağladı. Akıllı telefonlarda kullanılmak üzere şirketler birçok uygulama geliştirmekteler. Sürekli olarak bir yenisi eklenen bu uygulamalar aracılığıyla nerede olursanız olun gününüzün nasıl geçtiğini sevdiklerinizle online ortamdan paylaşma şansınız bulunmaktadır. Bunları yaparken de sahip olmanız gereken tek şey internettir.

2009 yılında kurulan Foursquare uygulaması ciddi yoğunlukta bir kitleye hitap etmişti. Bir anda gelişen bu uygulama farklı ve yenilikçi olmasıyla farklı versiyonlarının da uygulama mağazasında yer almasına olanak tanımış oldu.

Foursquare ile bulunduğunuz konum bildirimi yapabiliyorsunuz. Sadece konum bildirmekle kalmayıp birçok farklı özelliği de bulunan Foursquare nedir, nasıl kullanılır, isimli makale Mapsgen tarafından sizler için hazırlandı. İşte tüm detaylar.

Foursquare Nedir ?

Foursquare, GPS sisteminden faydalanarak, kullanıcıların bulundukları ortamda “check-in” yani yer bildirimi yapmasına olanak veren bir sosyal medya platformudur. Uygulama internet erişimine sahip akıllı telefon kullanıcılarına yöneliktir. Foursquare 2010 yılında yaşadığı hızlı bir büyüme sonrasında, 2011 yılında yaptığı bir açıklamada sistemde kayıtlı 10 milyon kullanıcı olduğunu belirtmiştir. Yine 2011 yılında “En İyi Konum Hizmeti Sunan Şirket” ödülünü almaya layık görülmüştür. Foursquare her ne kadar yer bildirimi uygulaması olsa da mesajlaşma, arkadaş ekleme, beğenme gibi özellikleri nedeniyle başarılı bir sosyal medya özelliği taşımaktadır.

Foursquare Nasıl Kullanılır ?

Foursquare GPS sisteminden edindiği konum bilgilerinizi alıp arkadaşlarınıza gösteren bir uygulamadır. 2009 yılında hayata geçen ve daha sonra yoluna Swarm ismiyle devam etme kararı alan Foursquare, daha interaktif ve eğlenceli bir uygulama olmuştur.

Kullanım açısından da oldukça kolaydır. Keşfetme özelliği sayesinde aradığınız lokasyonda bulunan kafeleri, restoranları, sinemaları hızlı bir şekilde bulabilir ve kullanıcı yorumlarını okuyarak mekanlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşletmeler İçin Foursquare Neden Önemli ?

İşletmenin sunduğu hizmetin kalitesini ve bu kaliteyi ne kadar korumayı başardığını işletme yorumlarından anlayabiliyoruz. Ürünlerin fotoğrafları, fiyat performans oranı ve hizmet kalitesiyle ilgili detaylar, deneyimleyen gerçek kullanıcılar tarafından sunulmaktadır. Geniş kullanıcı kitlesine sahip bu uygulamada yer alan işletmelere Foursquare kullanıcılarının yazdığı her yorumun işletme kazancı üzerindeki etkisi oldukça önemli hale geliyor. Bu yüzden işletmelerin sağladığı hizmet kalitesi diğer kullanıcılara hızlıca ulaştığından gerekli bilgileri açıkça sağlamak ve müşteriler ile iletişimde kalmak açısından Foursquare, işletmeler için fazlasıyla önemli bir sosyal platform.

İşletmenizi Foursquare'e Nasıl Kayıt Edebilirsiniz ?

İşletmenizi Foursquare sistemine kaydetmeniz için öncelikle o mekânda bulunmalı ve uygulamayı indirmiş olmalısınız. Foursquare üzerinde bulunan (güncelleştirilmiş versiyonu Swarm aplikasyonunda da) “check-in” butonuna basmalısınız. Tıkladığınız bölmede bulunduğunuz bölgeye en yakın yerler listelenecek. Bu isimlerin altına indiğinizde firma veya yeni mekân ekle seçeneğine tıklayarak gerekli yönlendirmeler doğrultusunda işletmenizi ve onun kategorisini kolayca ekleyebilirsiniz. Bulunduğunuz lokasyonu harita üzerinde de işaretlediğinizde işleminiz tamamlanacaktır.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara