Tatillerde, bayramlarda, uzun ya da kısa yolculuklarda, bilmediğiniz bir şehirde dolaşırken ya da acil bir ihtiyacımız için çevremizdeki işletmelere göz gezdirmek istediğimizde dilediğimiz her an erişebileceğimiz bir navigasyon uygulaması hiç şüphesiz büyük bir avantajdır.

Navigasyon uygulamalarının temel amacı; kullanıcının bulunduğu konumdan, gitmek istediği konuma en kısa ve sorunsuz yoldan varabilmesini sağlayacak rotayı belirlemektir. Bu rotayı GPS kullanarak belirleyen navigasyon uygulamaları kullanıcıların ihtiyaçlarına bağlı olarak güncellemeler yapmış ve bu doğrultuda park servisi ve işletme profillerine de harita üzerinde yer vermeye başlamıştır.

Dolayısıyla kullanıcı için bir navigasyon uygulamasının efektifliğini sunduğu rota, yanal servisleri ve işletme profilleri ile belirleyebiliyorken; işletmeler için navigasyon uygulamaları potansiyel müşterilere erişim anlamına gelir ve bu da, dijital dünyada görünür olmak isteyen işletmeler için vazgeçilmez alanlardan birine işaret eder.

Dijital haritaların marka ve itibar yönetimi üzerindeki etkisini kavrayarak sistematik ve profesyonel bir harita kayıt süreci sunan Mapsgen ile hemen iletişime geçerek işletmenizin dijital dünyada görünür olması yolundaki ilk ve en önemli adımı atabilir; Google, Yandex, Yelp ve Foursquare başta olmak üzere tüm haritalarda görünerek potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz !

Yolculuk esnasında ya da günlük ihtiyaçlarınızda tercih edebileceğiniz kullanıcı odaklı ve fonksiyonel  navigasyon uygulamalarını sizin için derledik !

Google Maps

Dünyanın en çok tercih edilen arama motoru Google'ın navigasyon uygulaması olan Google Maps, özellikle son yıllardaki güncellemeleri ve salt rota tarifinden çıkarak harita kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarına çözüm üretebilecek bir yapıya bürünmesi ile iOS kullanıcılarının dahi tercih ettiği bir navigasyon uygulaması haline geldi. 

2020 yılı itibariyle 5 milyardan fazla indirmeye sahip olan Google Maps, yalnızca yol tarifi almak isteyen gezginler için değil, işletme sahipleri için de oldukça önemli bir kanaldır. Google Business (İşletme) uygulaması ile Google Maps'i entegre hale getiren Google'ın bu hamlesi ile işletmelerin potansiyel müşteri kanallarından biri de Google haritalar olmuş ve dijital görünürlüğünü artırarak marka itibarını korumak isteyen işletmeler için Google Maps - Business'da yer almak bir mecburiyet haline gelmiştir. 

İşletmeniz dijital dünyanın en önemli kanallarından biri olan Google Maps'de görünür olmasını istiyorsanız dijital harita uzmanlarımız ile hemen iletişime geçerek Google haritalara kayıt hizmeti almak istediğinizi belirtmeniz ve kayıt süreci için işletmenizin çalışma saatlerinden kurumsal kimliğine kadar tüm detayları vermeniz yeterlidir.

Yandex Navigasyon

Rusya menşeili olan Yandex sadece bir tarayıcı ya da arama motoru değildir. Depolama, posta servisi, bilet servisi gibi hizmetleri de çıkarttı. Kısa sürede Google ile yarışır hale gelen Yandex şirketinin bir diğer hamlesi ise navigasyon uygulaması oldu ve oldukça sevildi. Bu uygulama 50.000.000+ indirme sayısına ve 4,3 puana sahip. Kullananlar birçok özelliğinin Google Maps uygulamasından daha iyi çalıştığını belirtseler de bazı kullanıcılar ücretli yolların belirtilmemesinden şikayetçi.

CoPilot

CoPilot GPS uygulaması ALK Technologies şirketi tarafından geliştirildi. Birçok ülke için harita seçenekleri bulunan CoPilot 7 günlük denemeye sahip ücretli bir navigasyon uygulamasıdır.

TomTom

Araca binmeden önce sizin için en uygun rotayı bu uygulama ile belirleyebilirsiniz. Günlük rotanızdaki trafikte gecikme yaşamamak için daha yola çıkmadan size rapor sunar.

Yelp

Android destekli Yelp uygulamasını farklı marka araçlar araç içi navigasyon olarak kullanmaktalar. Yol bilgisi, açık restoranlar, alışveriş merkezleri, işletmelerin numaraları ve yorumları gibi bir çok farklı bilgiye ücretsiz ulaşabilirsiniz.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara