Online platformlarda hizmet veren harita uygulamaları park yeri bulma problemine çözüm bulmak için birbiriyle yarışıyor. Geçen hafta Google Haritalar’ın sunduğu park konumu hatırlama özelliğinden sonra şimdi de Yandex Navigasyon park sorununa yanıt vermesi açısından “Park Yeri Asistanı” özelliğini kullanıcılara duyurdu. 

Park Yeri Asistanı seçilen varış noktasının etrafında bulunan park yerleri için özel bir rota oluşturabilecek. Böylece sokak sokak park yeri aramak zorunda kalmayacaksınız. Park alanı bilgilerinin yer aldığı Yandex Navigasyon’da İstanbul için 7 bin, Ankara için 500’e yakın park yeri mevcut.

Varış noktasına 200 metre kala Park Yeri Asistanı devreye giriyor ve otomatik olarak “Yakında park yeri var. Park yeri rotası oluşturulsun mu?” sorusunu soruyor. “Evet” seçeneğine tıkladığınızda varış noktasına en yakın park yerini buluyor ve buraya gidebilmeniz için özel bir rota oluşturuyor. Park Yeri asistanı birçok park yerine göre birçok rota çizebiliyor.

Eğer başarılı bir biçimde çalışırsa otomobil kullanıcılarının hayatını kurtaracak. Bazı durumlarda yolculuktan dahi daha uzun süren park yeri arama problemini ortadan kaldıracak.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara