Swarm, Mayıs 2015’te piyasaya sürülmesinden bu yana çok fazla değişiklik yapmıştır. Başlangıçta kişilerin konumlarını kontrol etmesine ve arkadaşlarıyla buluşmasına izin vermek için sosyal bir hizmet olarak tanıtılan uygulama, sonrasında oyunsal özelliklerin yer aldığı bir uygulama haline geldi. Günümüzde şirket, “seyahat günlüğü” tasarımına odaklanarak yenilenmeye gidiyor.

Artık hayatımızın çoğu aranabilir veriler içerisindedir. Anılarımızı Instagram ve Facebook'ta saklıyor, Twitter'daki mikro düşüncelerimizi tekrar gözden geçiriyoruz, sağlığımızı Clue ve FitBit gibi uygulamalarla takip ediyoruz ve liste uzayıp gidiyor. Swarm, 5.0 sürümünün piyasaya sürülmesi ile birlikte, gerçek dünyada nerede olduğunuzu anlatmada en iyi olmak istiyor. Bu, uygulamanın önemli ölçüde basitleştirilmesi ile yeni bir ana sayfa ile başlıyor. Eski Swarm, sizi, kendi check-in'lerinize ve arkadaşlarınızın check-in'lerine bakma imkânı sunan altta beş sekme ve üstte iki sekme bulunan bir sayfaya yönlendiriyordu. Şimdi ana ekranın yalnızca üç sekmesi var: Ben, Check-in ve Arkadaşlarım.

Foursquare kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dennis Crowley "Tarihsel olarak, en büyük zorluğumuz, işleri daha karmaşık hale getirmek yerine daha basit hale getirmek oldu” dedi. "Özellik eklemeye devam etmek çok kolay, ancak kullanıcıların anında anlayabileceği şekilde karmaşıklığın yüzde 70'ini uygulamadan kaldırmamız için kendimize meydan okuduk" diyerek sözlerine devam etti.

Swarm 5.0, doğrudan Profil sekmesiyle başlıyor ve üst kısımda tam olarak nerede olduğunuzu gösteren interaktif bir harita var. Haritanın altında, sizinle kimin orada olduğunu ve kaç sikke aldığını da içeren kendi zaman çizelgelerini bulacaksınız. Daha da önemlisi, profil sayfası harika bir arama aracı sunar. Kullanıcılar, check-in yaptıkları arkadaşlar, şehir, kategori veya hatta restoran türü ile arama yapabilirler. Profil sayfasının üst kısmında profil resminiz bulunur. Kullanıcı tıklandığında, kullanıcıları kendi kişisel bilgiler sayfalarına götürecek ve böylece kullanıcıların mayorshiplerini, üst kategorilerini, çıkarılan ilerlemeleri, fotoğrafları ve arkadaşlarını kontrol etmeleri sağlanacak.

“Arkadaşlar” akışı da biraz basitleştirildi ve eski “Oyunlar” sekmesini arkadaşınızın zaman çizelgesine entegre ederek liderlik tahtasında nerede olduğunuzu görebilirsiniz. Ve kullanıcılar aranabilir olan bu sayfadan arkadaşlarını check-inleriyle kronolojik olarak takip edebilir. Arkadaş isteklerinde ve gelen doğrudan iletilere ilişkin bildirimler arkadaşlar sayfasının sağ üst köşesinde de bulunabilir. Check-in ekranı yeni Swarm 5.0'da en tanıdık ekran. Uygulama, yeri hızlı bir şekilde değiştirmek için kolay seçeneklerle sizi bir arama sayfasına göndermek yerine nerede olduğunuza karar verir.

Çıkartmalar, metin, arkadaş etiketi ve fotoğraflar gibi aynı aksesuarların hepsi normal noktalarda bulunur. Bununla birlikte, Twitter ve Facebook paylaşım düğmelerinin yanında Swarm, konumlarını arkadaşlarına yayınlamadan check-in yapmak isteyen kişiler için bir Haritanın Dışında Olma düğmesi ekledi. 

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara