Snapchat, geçtiğimiz hafta yapılan spekülasyonun ardından yeni bir konum hizmeti başlattı: Snap Maps.

Yakınınızdaki kullanıcılarla bağlantı kurmayı amaçlayan yeni özellik, arkadaşlarınızla takılmanızı ve arkadaşlarınızın ne yaptıklarını takip etmenizi sağlar. Bir bakıma Snap Haritalar’ın bulunduğunuz bölgede gerçekleşmekte olan tüm event ve etkinliklere ayak uydurmanıza yardımcı olması bekleniyor.

Yeni özellik ile ilgili en iyi şey, konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşıp paylaşmak istemediğinizi seçmenin size kalmış olması veya bunu gizleyebilecek olmanızdır. Snapchat, bu özelliğe özel olarak “Hayalet Modu” ekledi.

Konumunuzu paylaşmayı seçerseniz arkadaşlarınız yeni Actionmoji’nizi yeni haritada görüntüleyebilecek. Peki bu yeni özelliği nasıl etkinleştirebilirsiniz? Uygulamayı güncel hale getirdikten sonra Snapchat ilk açıldığında Harita’nın nasıl bulunacağı ve nasıl çalıştırılacağı özet halinde anlatılacaktır. Snap Map, iOS ve Android kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlandı. Siz de Snapchat’in son sürümünü güncelleyerek haritaları telefonunuzda görebilirsiniz.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara