Hindistan’ın ünlü harita şirketlerinden MapmyIndia, en yeni girişimini tanıtmak amacıyla “Map the Future Conference 2017” sahnesinde yerini aldı. Şirket, gerçek dünyadaki derinlik ve incelikler bozulmadan, Real View platformunu kullanarak, tüm dünyayı dijital olarak haritalara eklemeyi planladığını açıkladı.

MapmyIndia; bu yeni sisteme “Gerçek Dünyadaki Dijital Harita İkizleri” adını verecek. Bu sistemle; dünyada ilk kez, canlı olarak, 3D ve 360 derece haritalar yakalamayı ve bunları tanıyıp yayınlamayı planlıyor. Görünüşe göre MapmyIndia, Google Haritalar’ın yolundan gidiyor. Hem kapalı mekanları hem de dış mekanları GPS, lazer ve panoramik kamera sensörleri ile haritalamayı planlıyor. Kapalı mekanları yakalamak için şirket, ekipmanlara monte edilmiş hızlı hareket eden arabalar kullanacak. Dış mekanlar içinse, trenler, dronelar, geleneksel araçlar kullanılacak.

Sensörlerin ve monte edilmiş kameraların izleme araştırmalarını kullanarak toplanan büyük miktarda veri, MapmyIndia’nın Gerçek Görünümü platformunda güncellenecektir. Şirketin kendi IoT platformu, araçlardan gelen gerçek zamanlı video ve verilerin muazzam akışlarını ve trafiğe yönelik kalabalık kaynaklı raporlarını yönetebilecek.

Bu platform; coğrafi etiketlenmiş videoları, yollarda sabit ve hareketli nesneleri ayırmak için, bilgisayar görme ve makine öğrenme algoritmaları kullanarak analiz edebiliyor. Ayrıca MapmyIndia, kısa bir süre önce piyasaya sürülen eLoc dijital adres sistemi aracılığıyla evlerin tanımlanmasını ve eklenmesini basitleştirmeyi planlıyor.

MapmyIndia Genel Müdürü, Rakesh Verma şunları söyledi;

“2017’de Real World Dijital Harita İkizi’nin kurulmasına öncülük etmekten heyecan duyuyor ve Hindistan ile MapmyIndia’nın yenilikçi ve teknolojik haritalama konusunda dünyaya öncülük edeceğini söylemekten gurur duyuyoruz. Kentlerimizin daha akıllı olması gerekiyor ve bu yalnızca şehirlerimizi 3D, 360 derece ve gerçek zamanlı olarak modellediğimiz haritalarımızla gerçekleşebilir. Böylece şehirlerdeki yaşam kalitesi, yönetim ve iş verimliliği artar. Ve son olarak, GSYİH’nin

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara