İster yeni bir restoran arayın isterseniz de yeni bir araba satın alın. Büyük olasılıkla başkalarının bu konudaki düşüncelerini görmek ya da diğer genel bilgileri edinmek için işletmeyi araştırmanız gerekir. Google’ın yerel panelleri işletmeler ile ilgili bir ton bilgi sunuyor ve Google şu anda bu panel için yeni bir özellik hazırlıyor.

Sergey Alakov’un açıklamasına göre Google, şu anda yerel panellerde kullanılabilecek ve çeşitli işletme listelerinde görüntülenebilecek yeni bir soru – cevap kutusunu test ediyor. Özellik henüz çalışmıyor, bir soru sormak için kutuya tıkladığınızda işlevsellik kesiliyor. Ancak bazı kullanıcıların bu özelliği kullanabilmesine ve kısa bir soru yayınlayabilmesine izin veriliyor.

Görünüşe göre bu özellik, Amazon’un ürün listelemeleri hakkında sorulara ve cevaplara izin verme yöntemine benziyor. Muhtemelen kullanıcıların soruları kontrol etmesine ve kullanıcıların veya işletmelerin bu soruları cevaplandırmasına izin verecek.

Bu özellik, listelemeler için mükemmel bir ektir. İncelemeler, belirli bir yerde bilgi bulmak için mükemmel bir çıkış olmasına rağmen kullanıcı tarafından desteklenen bir Soru – Cevap bölümü çok güçlü olabilir. Şimdilik sınırlı bir test gibi görünüyor, bu yüzden cihazınızda canlı olarak bulunması muhtemelen zor gibi görünüyor. 

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara