Android ve iOS’daki Google Haritalar’ın yeni bir taşıma seçeneği var. Haritalar, uzun mesafeli yolculuklar için artık BlaBlaCar'ı öneriyor. Fransız bir girişimci tarafından başlatılan BlaBlaCar’ın kullanıldığı bir ülkede yaşıyorsanız, BlaBlaCar uygulamasını açabilir ve doğrudan Google Haritalar’dan bir yolculuk rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Google, BlaBlaCar için yeni bir sekme eklemiyor, yalnızca BlaBlaCar toplu taşıma sekmesinde yeni bir seçenek olarak görünüyor. Örneğin; Paris’ten Lyon’a gidecek yollara bakıyorsanız, Google Haritalar artık TGV treninin yanı sıra BlaBlaCar’ı da kullanmanızı öneriyor. Uygulama her ulaşım modu için tahmini varış zamanını verir; böylece tren veya BlaBlaCar’ı seçerseniz ne kadar süreceğini karşılaştırabilirsiniz. Google Haritalar, tahmini varış süresini BlaBlaCar ve normal araç sürüşleri için kullanıyor.

BlaBlaCar; iki şehir arasındaki uzun mesafeli yolculuklarda kullanılan otomobil ortak kullanım hizmetidir. Onlarca ülkede on milyonlarca üyeye sahiptir. Otomobil ortak kullanımının Airbnb’si olarak düşünün. BlaBlaCar, bir şehirden diğerine giderken, arabanızdaki boş koltuklar için insanlar bulmanıza yardımcı olur. Tam tersine, ucuz bir ulaşım seçeneği arıyorsanız, BlaBlaCar uygulamasını veya web sitesini açabilir ve birinin arabasında koltuk rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzün entegrasyonu ile birlikte kişiler Google Haritalar aracılığıyla BlaBlaCar yolculuğu yapıyorsa, şirket Google’a küçük bir havale ücreti ödüyor. Her hareket başlangıcında Google payını alır.

Google Haritalar, Uber ile kendi özel sekmesinde entegre halindedir. BlaBlaCar kendi sekmesini almaz ancak büyüme ve katılım söz konusu olduğunda biraz yardımcı olmalıdır.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara