Google Haritalar; yol tarifi ekranında sunduğu "Sokak Görünümü" görüntüleri ile tam olarak nereden döneceğinizi gösteren ve sürüş deneyiminizi kolaylaştıran yepyeni bir özellik sundu. Uygulama yaklaşan dönüşler ve arasındaki mesafe hakkında bilgi veriyor ve ilişkili "Sokak Görünümü" görüntülerine aynı anda göz atabilmeniz adına bir dokunma seçeneği sunuyor.

Küçük bir değişiklik olarak algılanabilir fakat kafa karıştıran kavşaklar için ya da sokak isimlerinde kötü olan insanlar için fark yaratabilir. Ayrıca sadece Android işletim sisteminde kullanılabilen bu özellik, Android Police tarafından keşfedildi. Google, bu özelliğin Mayıs ayından beri var olduğunu ve dünya çapında pek çok Android kullanıcısı tarafından erişilebilir olduğunu doğruladı. Bu özellik, Google Haritalar’ın iOS sürümünde henüz başlatılmadı.

Sokak Görünümü görüntülerini izlemek için özel bir şey yapmanız gerekmiyor. Sadece mevcut adresinizi ve hedef adresinizi her zamanki gibi girin ve rotanızı görüntüleyin. Fakat bu özellik sayesinde sadece dönüş listesini görmeyecek ve bu dönüşlerin küçük boyuttaki resimlerini de görebileceksiniz. Bu küçük resme hafifçe dokunmanız yeterlidir. Tam ekranınızda, yolculuğunuzun yönüne mükemmel bir şekilde odaklanmış 360 derecelik bir Sokak Görünümü deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz.

Ayrıca bu özellik, ekranda parmaklarınızı sürükleyerek tüm ekranın etrafında gezinmenizi sağlar. Mavi bir çizgi rotayı belirtir ve yolda ilerleme veya sadece ana yön ekranında kalmak için dokunmatik bir seçenek sunar. Google’ın Sokak Görünümü ile Haritaları entegre etmesi için yaptığı ilk girişim bu değil. Android Police raporlarına göre benzer bir özellikle daha önce Google tarafından tanıtılmıştı.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara