Google Haritalar, sektörün en sağlam harita uygulamalarından biridir, hatta iOS kullanıcıları da bunu artık kabul etmelidir. Ve bugün, geçen ayın başında duyurulan, tüm park etme sorunlarını ortadan kaldıran oldukça önemli bir özellik ekleniyor. Bu özellik sayesinde hedefe geldikten sonra, aracınızı nereye park ettiğiniz size hatırlatılıyor.

Şimdi Android’de bu özelliği nasıl kullanacağınızdan bahsedelim;

  1. Google Haritalar uygulamasını açın ve aracınızı park ettikten sonra mavi noktaya dokunun.
  2. Ardından “Parkınızı Koru” seçeneği ile karşılaşacaksınız. Bu seçenek size geçerli konumu işaretlemeniz için haritada pin yerleştirmenize izin verecek.
  3. Bu adımı atladığınızda “P” harfini içeren yeşil bir nokta ekranda görünecektir. Bu etiket artık park kartıyla ek seçeneklere erişmek için kullanılabilir.
  4. Bu pimi sürükleyerek konum üzerinde ayarlamalar yapabilir, park hatırlama sürecini kolaylaştırmak adına park notları veya fotoğraflar ekleyebilirsiniz.
  5. Ve son olarak park sayacınızda ne kadar zamanınızın kaldığını da kaydedebilirsiniz.

Google Haritalar ayrıca, her 15 dakikada bir yeniden planlama zamanını hatırlatacak yetkilere sahiptir.

Elle park yeri özelliği sadece Android ile sınırlı değil, aynı zamanda uygulamanın iOS kullanıcılarına da genişletiliyor. Zaten iOS kullanıcıları, bir iOS cihazının, Bluetooth, USB ya da CarPlay ile bağlantısı kesildiğinde otomatik park algılama özelliğine sahiptiler. Ancak artık Haritalar’ı açıp park yerini haritaya eklemek için “Park yeri olarak ayarla” seçeneğine tıklayabilirler.

Bu yeni park hatırlatma özelliğine erişmek için Android ve iOS kullanıcılarının Google Haritalar’ın en yeni sürümünü edinmeleri gerekmektedir. Ayrıca yeni bir park yeri ekleme durumunda diğerinin silinmesi gerektiğini unutmayınız. Etikete giderek kaydetme bilgilerini silebilirsiniz.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara