Google Haritalar iOS için, hizmetin kullanıcılar açısından daha yararlı olmasını sağlamak amacıyla birkaç yeni güncelleme getirdi. Google Maps uygulamasını iOS işletim sistemiyle daha iyi entegre hale getirmeyi amaçlayan bu hizmet, iMessage yerleri ve yepyeni yön widgeti de dahil olmak üzere birkaç yeni özellik getiriyor.

Google Haritalar iOS için oldukça iyi bir uygulamadır. Bununla birlikte, Apple Haritalar’ın kendi başına oldukça iyi gelişmiş olmasının yanında daha iyi bir sistem entegrasyonuna sahip olması da zorlu bir rekabetin olduğunu gösteriyor. Google Haritalar güncellemesinin amacı, bu bölünmeyi ortadan kaldırmak ve Google hizmetini kullanma deneyimini olabildiğince kesintisiz kılmaktır.

Sürüm 4.30.0’daki yenilikler şunlardır;

  • Yeni yönlendirme Widget’ını kullanarak kilit ekranınızda adım adım gezinme ayarını sağa doğru sürükleyin.
  • Konuşmadan çıkmadan statik konumunuzu kişilere göndermek için iMessage uygulamasını kullanın.
  • Hata düzeltmeleri

İlk olarak, iOS’taki Today View; yönergelerinize kelimenin tam anlamıyla her yerden erişmenizi sağlayan yeni yön widget’ıdır. Örneğin; kilit ekranında sola hızlıca geçebilir ve yol tariflerini Google Haritalar’dan görüntüleyebilirsiniz. Bu, bildirimleri okumak veya Haritalar uygulamasını açmak zorunda kalmadan, yönergeleri okuma işlemini daha kolay hale getirir.

Bir diğer özellik, mevcut koordinatlarınızı basit bir metinle, istediğiniz herhangi biriyle hızlı bir şekilde paylaşmanıza olanak tanıyan konum paylaşma özelliğidir. iMessage uygulaması tarafından sunulan konum paylaşımı statiktir ve bu nedenle hareket ediyorsanız ve birisini konumuna uymak istemiyorsanız birden fazla mesaj göndermeniz gerektiğini unutmayın.

Google Haritalar, Apple Haritalar kadar iyi olmasa da, uygulamalar arasında oldukça iyi. Bunula birlikte, son sunucuların iOS platformu üzerinden kullanıcılara sunduğu entegrasyonun ağırlığı da oldukça fazla. Google yine de yetişiyor ve Toady’nin güncellemeleri, Apple’ın hizmetiyle aynı seviyeye getirilmesi için atılmış diğer bir adım.

Bu özelliklere erişmek için App Store’dan Google Haritalar 4.30.0’ı indirin.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara