Google, Yerel Rehberlere bir Android cihazıyla video yükleyebilme imkanı sunuyor ve kullanıcılar yakında Google Haritalar listelerinde video izleyebilecek. Google Haritalar’daki videolar, iOS, Android veya masaüstündeki kullanıcılar tarafından görülebilir ancak şu an sadece Android cihazlardan video yüklenebilir. Google, bu özelliği kullanma konusundan birkaç öneri sunuyor:

“İmkanlar gerçekten heyecan vericidir: İzleyicileri sevdiğiniz bir mağazanın mini turuna çıkarın veya hareketli bir sahneyi favori komşu restoranınızda gösterin.”

Favori öğelerinizi sergileyen video incelemelerinin yanı sıra yeni ziyaretçiler için genel ipucu sunan videolar da bir seçenektir. Bu özellik yavaş yavaş Android Yerel Rehberlerine yayılıyor. Yerel Rehberler, Google Haritalar’a katkıda bulunan kişilerdir. Yerel Rehberler’de kişiler, fotoğraflar, incelemeler ve bilgiler için Haritalar listelerine katkıda bulunmak için puan kazanıyor. Puan kazandıkça da seviyeler yükseliyor. Yerel Rehberler, aşağıdaki adımları takip ederek Google Haritalar’a video ekleyebilir;

  • Google Haritalar’da bir yer arayın veya bir yer seçin.
  • Aşağı kaydırın ve “Bir fotoğraf ekle” sekmesine tıklayın.
  • “Kamera”ya dokunun ve deklanşörü 10 saniye kadar basılı tutun.

Ayrıca yerel rehberler, “Kamera” yerine “Klasör” seçeneğine tıklayarak cihazlarındaki önceden çekilmiş videoları ekleyebilirler. Ancak unutmayın ki bir videonun yalnızca 30 saniyesini ekleyebilirsiniz.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara