Google, Haritalar’da bulunan yerler hakkında erişilebilirlik ayrıntıları eklemenin yeni bir yolunu sunuyor. Bu araç; engeli olan insanların daha iyi gezip, şehri keşfetmelerine yardım etmek isteyen insanlar içindir.

Bir yer hakkında erişilebilirlik bilgilerini paylaşmak veya birçok yerle ilgili ayrıntıları hızlı bir şekilde ekleyebilmeniz için tek yapmanız gereken Android’de Google Haritaları kullanıyor olmak. Ardından ana menüyü açın ve “Katkılarınız” sekmesine tıklayınız. Çevrenizde eksik bilgileri olan yerleri bulmak için “Eksik bilgileri açığa çıkarma” butonuna tıklayınız ve “Erişilebilirlik” ayrıntılarını girmeye başlayınız. Farklı bilgiler eklemek istiyorsanız diğer kategorilere göre de sıralama yapabilirsiniz.

Ziyaret etmeyi planladığınız bir yerin erişilebilirlik özelliklerinden herhangi birine sahip olup olmadığını öğrenmek isterseniz, Google Haritalar’da veya arama sonuçlarında yeri bulun, işletme listesini açın, iki satırlık açıklama kısmına tıklayın ve ardından erişilebilirlik bölümüne ilerleyin. Buradan “Bu yerin özelliklerini öğrenin” butonuna tıklayarak erişilebilirliğinizi ve diğer yerel bilgilerinizi de ekleyebilirsiniz.

Seçebileceğiniz erişilebilirlik özellikleri arasında; tekerlekli sandalye ile erişilebilir girişler, tekerlekli sandalye ile erişilebilen asansörler, tekerlekli sandalye ile erişilebilir oturma alanı ve tekerlekli sandalye ile erişilebilen park yerleri bulunur. Yerel bilgilerinizi paylaşarak herkesin, her yerde, bireysel ihtiyaçlarına en uygun yerleri kolayca keşfedebilmesini sağlayabilirsiniz.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara