Tatillerin olması gerektiği kadar rahatlatıcı olması için, içerdiği stresin çok fazla olmaması gerekmektedir. Bu nedenle uçak bileti, otobüs veya tren bileti, kalacak yer gibi detaylar önceden ayarlanmalıdır. Ancak tatilin daha verimli hale gelmesi için yapılması gereken bir şey daha vardır. O da; tatile çıkacağınız şehirde gidebileceğiniz eğlence mekanlarını, restoranları, ve mağazaları daha önceden keşfetmek.

Neyse ki Google Haritalar, yeni şehir keşfetmeyi inanılmaz derecede kolaylaştıran bir özelliğe sahiptir. Google Haritalar’daki belli caddelerde turuncu renkteki noktaları daha önce fark ettiyseniz “İlgi Alanları” adlı eski bir özelliği görüntülemişsiniz demektir. Bu turuncu noktalar, Google’a göre yoğun olarak ziyaret edilen; restoranları, barları ve dükkanları vurguluyor. Bunlar algoritmalar tarafından belirleniyor ancak Google, New York gibi son derece yoğun bölgelerdeki yerleri manuel olarak seçtiğini de açıkladı.

Google Haritalar İlgi Alanları, bir şehrin önemli noktaları açısından kullanışlı değil, çünkü zaten bu noktaları daha önceden biliyorsunuz. Ancak bu özellik, bir şehrin en iyi restoranını keşfedebilmeniz açısından oldukça iyi. Turuncu noktalar sizi kaçırdığınız daha küçük heykellere, kiliselere ve alanlara götürebildiği gibi insanlar tarafından doldurulan dükkan ve barlara da yönlendirebilir. 

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara