Google Haritalar sadece size nasıl başka bir yere ulaşacağınızı ya da yolculuğunuzun ne kadar süreceğini değil, doğru zamanda yola çıkmanızı sağlayacak yeni bir özellik ekliyor.

Yeni özellik sadece Android cihaz kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve yol tarifi bölümüne girdiğinizde açılır. Her zamanki tahmini zamanı ve mesafeyi göstermesinin yanında yolculuğa çıkacak göreceli zamanı gösteren yeni bir çubuk grafiği göreceksiniz. Bu çubuk grafiğinde bu yolculuğun yarım saat önce ne kadar sürdüğü ve sonraki birkaç saat içerisinde ne kadar süreceği hakkında bir tahmin bulunuyor. Mevcut trafik şartları yeşil, sarı ve kırmızı renklerle vurgulanıyor.

Çok hassas bir özellik değil. Örneğin yukarıdaki grafiğe bakıldığında yarım saat önce ayrılmanın biraz daha hızlı olacağı görülüyor fakat ne kadar sürede gidileceği tam olarak belirtilmiyor. Ancak bir sonraki yolculuğunuzu anlamaya çalıştığınız zamanlar için faydalı bir özellik.

Yeni zaman tahmini özelliği şu anda Android’deki Google Haritalar kullanıcılarına sunuluyor fakat iOS kullanıcılarının ne zaman bu özelliği kullanabileceği konusunda net bir bilgi yok. 

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara