Google, insanların kriz zamanlarında eyleme geçirilebilir bilgilere kolay erişim sağlamalarını istiyor. İnternet devi, doğal afet olduğunda, aktif internet kullanıcılarının hızlı ve zahmetsizce nasıl güvende kalabileceğini anlamaya yardımcı olmak için yeni bir özellik başlatıyor. “SOS Uyarıları” özelliği Arama ve Haritalar’a çok sayıda yardım aracı sunacaktır.

Kullanıcıları güvende tutmak için tasarlanan yeni özellik, en iyi öyküler, güvenilir yerel bilgiler, acil telefon hatları ve web sitelerinin yanı sıra faydalı ifadelerin ve terimlerin çeşitli çevirilerini görüntüleyecek. Etkilenen bölgelerin yakınında bulunan kullanıcılar, mobil cihazlarında onları aynı bilgilere yönlendiren bildirimler de alabilir.

Yeni özellik, etkilenmeyen kullanıcıların kriz dönemlerinde alakalı bilgileri bulmasını kolaylaştıracaktır. Etkilenen olayları veya yerleri araştırdığınızda durumunuza zamanında genel bakış sağlayan SOS Uyarıları’nı ve ayrıca bağışlarla desteğinizi göstermek için fırsatlar bulacaksınız.

Google Haritalar da benzer özelliklerle güncellenecektir. Popüler navigasyon servisi, yararlı bilgilerin yanı sıra yol kapanmalarını ve trafik tıkanıklıklarını yansıtacak sık güncellemeleri mevcut kartlarla gösterecek şekilde güncellenecektir.

Bu tür ayrıntılı raporları gerçek zamanlı olarak sunmak için Google, Red Cross ve Federal Acil Durum Yönetim Ajansı gibi yüksek profilli kurumlar da dahil olmak üzere çeşitli acil yardım ajanslarıyla ortaklık kurdu. Google, SOS Uyarıları’nın kullanıma girmesiyle şu anda Kişi Bulucu, Kriz Haritası ve Genel Uyarılar gibi uygulamaları içeren mevcut acil durum teknolojisinde dört ürüne sahiptir. 

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara