Google, sürekli olarak Google Haritalar kullanıcılarının yoğun bölgelerde park alanlarını bulmalarını kolaylaştırmak için çabalıyor ve kısa bir süre önce gelen Google Haritalar güncellemesi sayesinde bu özellik birçok kişi tarafından kullanılmaya başlandı.

Google, yeni bir blog yazısıyla 25 yeni ilde kullanıcıların park etme ikonu özelliğine erişebileceğini açıkladı. Bu özellik, gideceğiniz yerde park yerinin olup olmadığını önceden kontrol etmenizi sağlıyor.

Google, bu özelliği ilk kez 2017’nin Ocak ayında tanıttı ve yavaş yavaş park yerine varmadan önce rezervasyon yapabilme gibi yeni işlevler ekledi. Daha pürüzsüz performans için Google, makinenin öğrenimi ve tarihsel park bilgilerini kullanarak, ücretsiz bir yer talep etmenin ne kadar zor olacağı konusunda doğru tahminler yapıyor. Zorluk seviyeleri; sınırlı (çok yoğun alanlar için), orta ve kolay (kalabalığı az alanlar için) arasında değişiyor.

Amsterdam, Paris, Londra ve Vancouver’a ek olarak, internet nüfusu fazla olan 21 farklı şehre daha park zorluk simgeleri eklendi. İşte tam liste: Alicante, Kopenhag, Barcelona, ​​Köln, Darmstadt, Dusseldorf, Madrid, Malaga, Manchester, Milan, Montreal, Moskova, Münih, Prag, Rio de Janeiro, Roma, Sao Paulo, Stockholm, Stuttgart, Toronto, Valencia.

İşlev şu anda hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunuluyor. Eğer hala görmüyorsanız Google Haritalar’ın son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara