Google Earth’ü hatırlıyor musunuz? Bilgisayardan dünyayı keşfedebilmek adına kullanılan en havalı ve en uygun yoldu. Ama haritalar güçlendiğinde tamamen üstü örtüldü. Ancak Google “Earth”ü unutmadı ve yeni Google Earth’ü tanıtmak için bir etkinlik düzenleyeceğini bildirdi. 22 Nisan Dünya Günü’nden sadece dört gün önce yani 18 Nisan’da bir etkinlik yapılacak.

Bu yeni deneyimin neye benzeyeceğine gelince, Google herhangi bir ipucu vermiyor. Yine de Google’ın çok fazla önem verdiği göz önünde bulundurulursa Google Earth yazılımının yepyeni bir tasarım olacağını tahmin edebiliriz.

Google Earth geleneksel olarak Google Haritalar’a daha güçlü bir alternatif olmuştur. Mesela uçuş simülatörü kullanmak ya da küresel ısınmanın zaman içindeki etkilerini görmek gibi şeyler yapmanızı sağlar. Bu yüzden Earth’ü, Haritalar’dan daha çok indirmek için muhteşem özelliklere ve yeni pek çok nedene ihtiyaç vardır. Ayrıca Google Earth VR’ın Kasım ayındaki duyurusunu takiben yeni VR haberleri görmemiz de mümkün. 

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara