Google Earth VR, dünya çapında keşfedilen sanal gerçeklik (VR) uygulamasındaki görüşlerini sokak düzeyine getiren küçük bir güncelleme aldı. Uygulama kullanıcıların 3D uydu görüntülemeleri ile 360 derece kamera görüntüsü arasında kolayca geçiş yapabilmesi için uygulamaya “Sokak Görünümü” ekliyor.

Yeni özellikte gezinmek oldukça kolaydır. Kullanıcılar VR denetleyicilerini kullanarak bir konumu yakınlaştırabilir ve doğrudan doğruya 360 derece bakmak için bir objektif çıkarabilirler. Fotoğraflarında etrafında yürümek gibi çılgınca bir şey yapabileceksiniz gibi görünmüyor, ancak bu güncelleme sizi biraz daha yaklaştırıyor.

Cardboard ve Daydream kullanıcıları, Sokak Görünümü VR uygulaması sayesinde bu görünümlerden birçoğunu VR’da alabiliyorlardı, ancak Google Earth şu anda HTC Vive ve Oculus Rift’de de mevcut. Şirketin henüz kendi platformu için çözülmüş bir sürümü serbest bırakması biraz şaşırtıcı ancak şirket, yeni konumsal izleme sisteminde çalışan kulaklıklar ile iş ortağı eklemeye hazırlanırken, Earth VR desteği gibi daha sağlam uygulamalar göreceğiz.

Google, Mayıs ayında, gayrimenkul görselleştirme başlangıçlı Matterport gibi ortaklara Sokak Görünümü API'si açtı; böylece, daha önce oluşturduğu 360 içeriği doğrudan Sokak Görünümü'nde görüntüleyebilir hale geldiler.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara