Google, 64 bit desteğine sahip yeni bir Google Earth sürümünü piyasaya sürdü. iOS 11’in en büyük değişikliklerinden biri artık 32 bit’lik uygulamaları desteklemeyecek olmasıdır. Bu değişiklik ile geliştiriciler, Eylül ayında gelecek yazılım güncellemesinde uygulamaların başlatılacağından emin olmak istiyor. Daha küçük geliştiricilerin bunu son ana bırakması anlaşılabilir bir durumdur fakat Google’ın kaynaklarına sahip bir şirketin son dakikaya kadar beklemesi biraz şaşırtıcı.

Apple’ın bunu yapacağına dair uzun zamandır ipuçları vardı; 2014 yılına geri dönersek, şirketin geliştiricileri uygulamalarda 64 bit destek verilmesini istemişlerdi. Ve bu yılın Haziran ayında WWDC açılış notundan önce Apple, 32 bitlik uygulamaları arama sonuçlarında çıkarmayı tamamen durdurdu.

Google Earth uygulaması, 9to5Mac’e göre App Store’un en çok indirilen 32 bit uygulamalarından biri olma prestijini taşıyordu. Ancak, Google’ın mobil cihazlarda 64 bitlik destek eklenmesiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadığı için uygulamanın iOS 11’de çalışmaya devam edip etmeyeceği şimdiye kadar belli değildi. Ancak web ve Android uygulamaları Nisan ayında güncellenmişti. Aynı güncelleme artık iOS’ta da görüntülenebilir.

Şirket ayrıca, iOS uygulamasına seyahat ilhamı için kullanılabilecek “Voyager” adı verilen bir özellik de ekledi. Dünyaca ünlü destinasyonlar için önerilen bir günden fazla süren gezi güzergahlarını ve ayrıca Machu Picchu ve Katmai Ulusal Parkı gibi ikonik yerleri ziyaret edebilirsiniz. Google’ın keşfetmeniz için rastgele bir yer seçmesine izin vermek için yeni “şanslı hissediyorum” özelliğini de kullanabilirsiniz. Google Earth’ün yeni sürümü bugün App Store’da indirilebilir.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mapsgen ile Google Haritalar, Yandex Haritalar, Navigasyon Cihazları ve diğer tüm dijital harita kayıt servislerine firma kaydı yaptırabilirsiniz.

Mapsgen Hemen Ara