mapsgen

MapmyIndia, “Gerçek Dünyada Dijital Harita İkizi” Kurmak İçin VidTeq’i Satın Aldı!

Hindistan’ın ünlü harita şirketlerinden MapmyIndia, en yeni girişimini tanıtmak amacıyla “Map the Future Conference 2017” sahnesinde yerini aldı. Şirket, gerçek dünyadaki derinlik ve incelikler bozulmadan, Real View platformunu kullanarak, tüm dünyayı dijital olarak haritalara eklemeyi planladığını açıkladı.

MapmyIndia; bu yeni sisteme “Gerçek Dünyadaki Dijital Harita İkizleri” adını verecek. Bu sistemle; dünyada ilk kez, canlı olarak, 3D ve 360 derece haritalar yakalamayı ve bunları tanıyıp yayınlamayı planlıyor. Görünüşe göre MapmyIndia, Google Haritalar’ın yolundan gidiyor. Hem kapalı mekanları hem de dış mekanları GPS, lazer ve panoramik kamera sensörleri ile haritalamayı planlıyor. Kapalı mekanları yakalamak için şirket, ekipmanlara monte edilmiş hızlı hareket eden arabalar kullanacak. Dış mekanlar içinse, trenler, dronelar, geleneksel araçlar kullanılacak.

Sensörlerin ve monte edilmiş kameraların izleme araştırmalarını kullanarak toplanan büyük miktarda veri, MapmyIndia’nın Gerçek Görünümü platformunda güncellenecektir. Şirketin kendi IoT platformu, araçlardan gelen gerçek zamanlı video ve verilerin muazzam akışlarını ve trafiğe yönelik kalabalık kaynaklı raporlarını yönetebilecek.

Bu platform; coğrafi etiketlenmiş videoları, yollarda sabit ve hareketli nesneleri ayırmak için, bilgisayar görme ve makine öğrenme algoritmaları kullanarak analiz edebiliyor. Ayrıca MapmyIndia, kısa bir süre önce piyasaya sürülen eLoc dijital adres sistemi aracılığıyla evlerin tanımlanmasını ve eklenmesini basitleştirmeyi planlıyor.

MapmyIndia Genel Müdürü, Rakesh Verma şunları söyledi;

“2017’de Real World Dijital Harita İkizi’nin kurulmasına öncülük etmekten heyecan duyuyor ve Hindistan ile MapmyIndia’nın yenilikçi ve teknolojik haritalama konusunda dünyaya öncülük edeceğini söylemekten gurur duyuyoruz. Kentlerimizin daha akıllı olması gerekiyor ve bu yalnızca şehirlerimizi 3D, 360 derece ve gerçek zamanlı olarak modellediğimiz haritalarımızla gerçekleşebilir. Böylece şehirlerdeki yaşam kalitesi, yönetim ve iş verimliliği artar. Ve son olarak, GSYİH’nin % 90’ının yarattığı ve zamanımızın % 90’ını harcadığımız binalarımızın ve alt yapımızın iç mekanları tamamen 3D olarak eşleştirilmeli ve böylece bir toplum en güvenli ve en akıllı hale getirilmelidir.”

Ayrıca, gerçek dünyanın dijital bir modelinin oluşturulmasının, gelecek için mobilite çözümlerinin geliştirilmesini hızlandıracağını da belirtiyor. Bu sadece Hindistan’da değil tüm dünyada, akıllı şehirlerin ve acil müdahale sistemlerinin oluşumuna katkı sağlayacaktır.

Şirket önümüzdeki yıllarda bu sistemi uygulamak istiyor. Bu sebeple, Bengaluru merkezli VideoMaps öncülerinden olan VidTeq’i satın aldı ve sağlam çözümler grubunu genişletmeyi hedefledi. Chandra Thimmanagari ve Navada Muraleedhara tarafından 2008’de kurulan şirketin video eşleştirme teknolojisi; bir şehirde bulunan A noktasından B noktasına giden yolun video klibini görüntülemenizi sağlıyor. VidTeq teknolojileri; VideoMap, Keşfet, 3D Model, Drone Görünümü, Harita Görünümü, 360 Derece İç / Dış Görünümü gibi ürünlerdir. Bunlar inşaatçılar, kolejler ve uluslararası okullar tarafından tesislerini ve projelerini haritalarda belirginleştirmek amacıyla kullanılıyor. MapmyIndia; 3D harita projesinin, söz konusu teknolojik alanda edindiği becerilerini ve deneyimlerini hızlandıracağını düşünüyor ve mevcut ürün serilerine katkı sağlayacağına inanıyor.

implant